Sarrerak
San Sebastián, ciudad de la cultura
Volver

2019ko Porrontxo Jaiak

Festak
Auzoetako jaiak
Jaietako kartela
Egiako auzoa
2019 Ira 09 - Ira 15

Aurtengo Porrontxo Jaiak, irailaren 9tik 15era izango dira. Hona hemen egitarauan barne dauden jarduera batzuk:

ASTELEHENA 9a

16:00 Haurrentzako Apar Festa, barredora eta puzgarriak plaza Haundin.

17:00 Txirristra Erraldoia haurrentzat plaza Haundiren ondoko aldapan.

ASTEARTEA 10a

17:00 Haurrentzat hiru jolas gune: bizi ginkana, margoketa, puzzleak eta moduloak.

18:00 Trikitilariak plaza Haundin.

19:30 Dantza eta danbor Afrikarren erakustaldia plaza Haundin

ASTEAZKENA 11a

17:00 Haur eta Gazteentzako Jolasak plaza Haundin

18:00 Txokolate jatea plaza Haundin.

18:30 Talo tailerra plaza Haundin.

OSTEGUNA 12a

17:00 Buruhandi eta Erraldoiak Lagunak txarangak lagunduta. Ondoren Haurren Jaitsiera.

18:00 Haurrentzako "Gora Kasete!" dantzaldia Eidaberen eskutik, plaza Haundin.

20:00 Pregoia eta Txupinazoa Tabakaleran.

20:01 Koadrilen igoera musikatua Karkastillo Sound System Borrokatu-ren eskutik.

20:30 "Lagunak" txaranga auzoan zehar.

22:00 Karaoke plaza Berrin

22:00 Musika emanaldia plaza Haundin: DJ Bull

22:30 Baldarrak txaranga auzoan zehar.

OSTIRALA 13a

08:00 Diana dultzaineroekin.

11:30 Haurrentzako entzierroa.

12:00 "Azken Balea" ikuskizuna Tomaxenabenturak-en eskutik, plaza Haundin

17:00 Buruhandi eta Erraldoiak, Porrontxo, Porrontxa eta Egia Sound System.

20:30 Dantzaldi sorpresa haurrentzat Egiahaurgunearen eskutik, plaza Haundin.

21:30 Zezen Suzkoa Tejeria kalean

22:00 Plaza Haundin kontzertua: Niña Coyote eta Chico Tornado

22:30 Karpa kontzertuak: Gatazka eta Herenegun.

00:00 Iratza-rren eskutik erromeria plaza Haundin.

LARUNBATA 14a

08:00 Lagunak txaranga auzoan zehar.

11:00 Jolas erraldoiak, puzgarriak eta tailerrak Blas de Otero plazan.

11:00 Jotak plaza Haundin.

12:00 Porrontxotako I. Danborrada.

17:00 Kilimak emanaldia plaza Haundin.

17:00 Buruhaundi eta Erraldoiak, Kaña2kaña trikitilariek alaituta.

19:00 Karpan kontzertua: Rukula

19:30 Trebeska dantza Taldearen eskutik emanaldia plaza Haundin.

21:30 Zezen suzkoa Tejeria kalean

00:30 Kalejira: Porrontxo, Porrontxa eta Zanpanzarrekin.

01:00 Plaza Berriko Kontzertuak: Nizuri ta Zuneri / Telmo Trenor DJ

IGANDEA 15a

12:00 Sagardo dastaketa trikitilariek alaituta, plaza Haundin.

12:00 Haur eta gaztetxoentzat Altxorraren Bila plaza Haundin.

17:30 Kontzertuak plaza Berrin: Mihise eta Marlik.

19:00 Erromeria Batek daki taldearekin, plaza Haundin.

22:00 Azken traka.

Egitaraua deskargatu (pdf, 1415 KB)

Donostia Kulturak ez du ekitaldi hau antolatu

Donostia Kulturak ez ditu bere gain hartzen antolatzaileak iragarritako ekitaldian izan daitezkeen aldaketa edo ez-betetzeen erantzukizuna.

Iruzkina idatzi

Segurtasun kodea
Freskatu