Sarrerak
San Sebastián, ciudad de la cultura

Berriak - Festak

2019ko Donostiako Estropadak aurkeztu dira

Aurkezpenaren argazki bat

Gaur, abuztuaren 23a, eguerdiko 12:00etan  abuztuaren 29an eta irailaren 1ean eta 8an ospatuko diren 2019ko Donostiako Estropadak aurkeztu dira.

Jarraitu irakurtzen

Aste Nagusia 2019: emakumezkoen III. Bandera Aste Nagusian Zumaia - Salegi jatetxeak irabazi du

Zumaiako arraunlari bat Banderarekin

Gaur arratsaldeko 17:30ean Urumea ibaiko uretan jokatu den Emakumezkoen III. Bandera Aste Nagusian Zumaia - Salegi jatetxeko eskifaiak irabazpena lortu du.

Jarraitu irakurtzen

Aste Nagusia 2019: Alberto Zubelzu eta Carlos Arechaga XII. Marmitako Lehiaketako txapeldunak suertatu dira.

Txapeldunak

Gaztelubide Elkartearen, BM Supermerkatuak-en eta Donostiako udaleko Osasu Publikoaren atalaren laguntzarekin, Donostia San Sebastián Festak-ek antolatutako Aste Nagusiko XII. Marmitako Txapelketa jokatu da gaur goizean Gipuzkoa plazan. Irabazleak, Ibarrako Alberto Zubelzu Arrayago eta Carlos Arechaga Jiménez (Xepla Elkartea), izan dira. Guztira 18 bikotek hartu dute parte.

Jarraitu irakurtzen

Aste Nagusia 2019: Italiako Scarsella Fireworks-ek Urrezko Maskorra irabazi du.

Sarituen argazkia

Gaur, goizeko 11:15ean, Victoria Eugenia Antzokian Su Artifizialen Nazioarteko 56. Lehiaketaren palmaresa ezagutzera eman dute. 

Jarraitu irakurtzen

2019ko Aste Nagusia: aurten ere, José Manuel Irigoyenek eta Tomás Nuñezek Aste Nagusiko III. Arkume Menestra Lehiaketa irabazi dute

Los tres primeros clasificados

Gaur arratsaldean, Aitzol parkean ospatu den Aste Nagusiko III. Arkume Menestra Lehaiketan  Donostiako José Manuel Irigoyenek eta Tomás Nuñezek osatutako bikotea izan da garaile. ("Ilunpe" elkartea). Iaz egin zenuten legez menestrarik onena egin dute epaimahaien ustez.

Jarraitu irakurtzen

Aste Nagusia 2019: Beñat Vargas (senior kategorian) eta Olinka Cuevas (Haurren kategorian) izan dira Arrantza Lehiaketaren irabazleak

Irabazlea senior kategorian

Gaur arratsaldean, Miguel Angel Fernandez-en oroimenezko XXV. Arrantza Lehiaketa jokatu da. Haur-kategorian (15 urte baino gutxiago) irabazlea Olinka Cuevas izan da eta senior-kategorian (15 urte baino gehiago) Beñat Vargas-ek irabazi du.

Jarraitu irakurtzen

Aste Nagusia 2019: Otsagiko Iker Vicentek irabazi du 2019ko Urrezko Kopa

Iker Vicente txapelduna

2019ko Aste Nagusiaren egitarauaren barruan, gaur, abuztuak 15, arratsaldeko 19:30ean Trinitate plazan jokatutako aizkolarien Urrezko Kopa Iker Vicentek napartarra irabazi du.

Jarraitu irakurtzen

Aste Nagusiko II. Legatza saltza berdean Lehiaketa "Las Mañicas" taldearentzat

Lehiaketako txapeldunak

Gaur goizean, Matia kalean (Antiguan) ospatutako Aste Nagusiko II. Legatza saltza berdean Lehaiketaren irabazleak Zaragozako Casetas herriko Irene Asensiok eta Elena Navarrok osatutako bikotea izan da. (Taldea: "Las Mañicas").

Jarraitu irakurtzen

Aste Nagusia 2019: Pilota txapelketako emaitzak senior eta gazteak

2019ko Aste Nagusiko egitarauaren barruan, gaur, abuztuak 14, 16:30etan hasita Trinidade plazan Aste Nagusiko XXVI. Pilota Txapelketako finalak ospatu dira senior eta gazteen kategorietan.

Jarraitu irakurtzen

Aste Nagusia 2019: Paellarik goxoena Vaella Palenciana taldeko kideek prestatu dutena

2019ko Aste Nagusiko egitarauaren barruan, gaur, abuztuak 14, arratsaldeko 18:00etan Katalunia plazan ospatu den Aste Nagusiko III. Paella Lehiaketako irabazleak Donostiako Baudilio Castrillo eta Rodrigo Castrillo izan dira ("Vaella Palenciana" taldea).

Jarraitu irakurtzen